16.02.19

Уряд планує списувати борги за "комуналку" українцям


Уряд пропонує списати понад 80 млрд грн боргів за житлово-комунальні послуги. Водночас частину заборгованості покриють споживачі, які вчасно оплачують комунальні рахунки.

"Кабмін ще навесні 2017-го схвалив проект закону про погашення 30 мільярдів гривень боргів за електроенергію. Частину коштом державного бюджету, частину - спеціальною надбавкою всім споживачам в тариф на електроенергію", - написав у Facebook експерт у сфері енергетики Андрій Герус.

Також зареєстрували законопроект про списання боргів населення за житлово-комунальні послуги на суму 56 млрд грн.

"Швидше за все, ми вже дійшли до точки неповернення, коли борги стають в принципі непогашеними і єдиний спосіб - це їх списати - закрити бюджетом. Сумарно всі борги населення та підприємств за газ, електроенергію, опалення та воду досягають вже 100 мільярдів гривень", - наголосив Герус.

За його словами, заборгованість населення за електроенергію становить близько 5 млрд грн. Решта 28 млрд грн - це борги підприємств, бюджетних установ.

Доставка субсидій мільйону пенсіонерів через «Укрпошту» є підкупом виборців – експерт

Чиновник розповів про труднощі з верифікацією соцвиплат Поштівка

Доставка субсидій мільйону пенсіонерів через «Укрпошту» є підкупом виборців перед президентськими виборами.

Про це повідомив експерт з соціальних питань Андрій Павловський, повідомляє Поштівка.

«Доставка субсидій мільйону пенсіонерів через «Укрпошту» – це прецедент. Досить згадати, скандал, який влаштував її директор Смілянський через те, що «Укрпошта» розносить пенсії, але у неї немає для цього коштів. Він вимагав виділити з гобсюджета мільярд гривень на рознесення пенсій. Цікаво, скільки він тепер зажадає за рознесення субсидій через «Укрпошту», – пояснив ексаперт.

За словами експерта, ця ситуація ще раз доводить, що чиновники в передвиборних цілях маніпулюють бюджетними грошима, які належать українцям.

«Держбюджет – це гроші кожного українця. Це кошти платників податків. Тобто, перед цим влада з кожного українця зібрала гроші у вигляді податків та єдиного соціального внеску, і тепер під вибори розподіляють бюджетні кошти. Після виборів з цим прецедентом потрібно буде розбиратися правоохоронцям. Так волюнтаристично використовувати гроші держбюджету навіть Янукович собі не дозволяв. Вважаю, що доставку субсидій мільйону пенсіонерів через «Укрпошту» можна розцінити як підкуп виборців за державні гроші», – резюмував А. Павловський.

Нагадаємо, упродовж весни Укрпошта, "в рамках пілотного проекту", буде доставляти монетизовані субсидії більш, ніж мільйону пенсіонерів. Про це в четвер, 14 лютого, повідомила прес-служба компанії.

15.02.19

Москва остается главной угрозой безопасности, — Уильямсон


В первый день работы 55-й Мюнхенской конференции по безопасности, открывшейся в пятницу, 15 февраля, прозвучала резкая критика в адрес России.

Об этом передает DW.

В частности, министр обороны Великобритании Гэвин Уильямсон, который открывал конференцию вместе с министром обороны Германии Урсулой фон дер Ляйен, заявил, что Москва остается «угрозой нашей безопасности», поскольку ее «незаконная активность не ослабевает».

«Мы видим, насколько безоглядно действует Россия», — заявил он.

Критикуя Москву, министр указал на незаконную аннексию Крыма, поддержку боевиков на Донбассе, попытки повлиять на выборы в других государствах, а также попытки Кремля перевести «войну в серую зону» путем кибератак и скрытого использования военных.

Он также заявил о поддержке Киева Лондоном. «Мы не оставим наедине такие государства, как Украина, на которые нападает Россия», — заверил министр обороны Великобритании.

По словам Уильямсона, гарантией безопасности остается Североатлантический альянс. «НАТО сегодня важнее, чем когда-либо раньше, потому что старый противник вернулся», — добавил министр.

Министр обороны Германии Урсула фон дер Ляйен в выступлении также подчеркнула важность Альянса. НАТО — это «больше, чем военный альянс», это — «политический альянс», отметила она. Особое значение он приобретает в силу «возвращения конкуренции между крупными мировыми державами».

Форум традиционно проходит в Мюнхене в отеле Bayerischer Hof в центре баварской столицы. Участие в форуме примут более 30 глав государств и правительств, более 80 министров иностранных дел и обороны, а также высокопоставленные «лица, принимающие решения», эксперты, экономисты, представители международных и общественных организаций. Украину представляет президент Петр Порошенко, который выступит в панельной дискуссии в субботу и проведет ряд двусторонних встреч.

У Росії на мера міста напали з битою

Невідомий чоловік напав на мера російського міста Іваново Володимира Шарипова і намагався побити його битою, повідомляє Поштівка з посиланням на російські ЗМІ.

Напад стався прямо біля будинку голови міської адміністрації пізно ввечері 14 лютого.

Чиновник отримав легкі травми голови і кінцівок, його госпіталізували. Однак на наступний день мер уже був на робочому місці.

Як повідомляють російські ЗМІ, Шарипов зміг дати відсіч нападнику, після чого той зник.

Поліція шукає підозрюваного у нападі. Порушено кримінальну справу за статтею "Хуліганство". Максимальне покарання за цією статтею - до п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, під час участі мера Гданська Павла Адамовича в концерті на благодійному заході в Польщі на сцену увірвався чоловік і кілька разів поранив політика ножем. Адамович загинув від отриманих травм.

Європейці витрачають на харчі близько 20% мінімальної зарплати, українці – половину доходів

В Україні фальсифікується близько 40% харчової продукції Поштівка

Жителі Латвії витрачають на найнеобхідніші харчі майже четверту частину від розміру мінімальної зарплати, встановленої в країні. Португальці, естонці та словаки – ще менше.

Про це свідчать результати дослідження Picodi.com, передає Поштівка з посиланням на Dienas Bizness.

В умовну корзину найнеобхідніших продуктів дослідники включили вісім універсальних категорій: хліб, молоко, яйця, рис, м'ясо, овочі та фрукти. Аналітики вирахували, скільки витрачають жителі європейських країн на ці продукти, і яку частку ці витрати складають від мінімальної зарплати.

З'ясувалося, що витрати на зазначені продукти складуть 25,5% від мінімальної зарплати в Латвії, 17,3% в Литві 14,8% в Естонії. Схожі результати з країн єврозони показали Португалія, Греція, Словаччина і Словенія.

На сьогодні мінімальна зарплата в Литві складає 550 євро (443,81 євро після сплати податків), в Естонії – 540 євро (516,45 євро "чистими"), а в Латвії 430 євро (306,16 євро на руки).

Зазначимо, що українці витрачають на їжу половину своїх доходів.

При цьому, соціальні продукти в країні відчутно дорожчають вже другий рік поспіль.

Раніше Поштівка повідомляла, що ціни на харчі у Києві є найвищими в країні.

Нагадаємо, що уряд України в минулому році скасував державне регулювання цін. На думку експертів, це негативно позначилося, як на вартості продуктів першої необхідності, так і на купівельній спроможності населення.

Суд у Гаазі виніс рішення проти РФ у справі щодо кримських активів ПриватБанку

Арбітражний суд в Гаазі ухвалив рішення на користь ПриватБанку у справі щодо експропріації Російською Федерацією активів банку в анексованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку.

"Сьогодні Постійна палата третейського суду в Гаазі офіційно оприлюднила часткове арбітражне рішення на користь ПриватБанку та проти Російської Федерації. У частковому арбітражному рішенні від 4 лютого 2019 року, про яке стало відомо сьогодні, арбітражний суд визнав, що він має юрисдикцію щодо усіх вимог ПриватБанку проти Російської Федерації, що Російська Федерація порушила свої зобов'язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, незаконно експропріювавши активи ПриватБанку в Криму, і що ПриватБанк має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі", – повідомили у банку.

Арбітражний суд, як зазначається, "залишив питання щодо розміру відшкодування, що підлягає сплаті ПриватБанку за незаконні дії Російської Федерації, на наступний етап арбітражного розгляду".

"ПриватБанк прагне отримати відшкодування в розмірі понад 1 млрд доларів США", – додали у банку.

Нагадаємо, 26 листопада 2018 року міжнародний арбітраж ухвалив рішення про стягнення з РФ на користь "Ощадбанку" 1,3 мільярда доларів США.