02.11.19

Кияни вимагають забрати Лавру у Московського патріархату


Кияни ініціювали збір підписів за передачу Києво-Печерської лаври у відання Київського патріархату. Відповідна петиція розміщена на сайті Київради.

«З огляду на антиукраїнську, цинічну, часто ворожу Україні позицію більшості священиків УПЦ Московського патріархату і особисто предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія, скарбника Києво-Печерської лаври єпископа Варсонофія, прохання розглянути можливість проведення збору підписів громади міста з метою переведення Успенської Києво-Печерської лаври з Московського в Київський патріархат », – йдеться в тексті петиції, повідомляє ipress.ua.

За два дні зібрано понад 70 відсотків від необхідної кількості підписів, а до кінця збору залишається ще вісімдесят сім днів.

Києво-Печерська лавра була заснована в 1051 році при Ярославі Мудрому і є однією з найбільших православних святинь України. Разом з Софійським собором внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, якому було присвоєно статус національного в 1996 р В даний час пам'ятник знаходиться під юрисдикцією національного заповідника, державних музеїв і Української православної церкви Московського патріархату.

Нагадаємо, що Українська Православна Церква Московського патріархату вже не вперше стає об'єктом скандалу. Під час Революції Переваги УПЦ МП підтримувала режим януковича і, за деякими даними, ховала в Лаврі тітушок. Нещодавно стало відомо, що при її підтримці на окупованих бойовиками територіях Донбасу дітям видавали в школах російські підручники. Голова церкви Владика Павло у вересні порушив правила дорожнього руху, проте відмовився визнавати провину і назвав журналістів, які висвітлювали інцидент, «одержимими».

05.10.19

ЦВК відшкодувала парламентським партіям 467 млн грн витрат на агітацію


Центральна виборча комісія відшкодувала політичним партіям, які взяли участь у розподілі депутатських мандатів, витрати, пов'язані із фінансуванням їхньої передвиборної агітації. Про це повідомили у пресслужбі ЦВК за підсумками засідання Комісії у суботу, яке провів новий голова ЦВК Олег Діденко.

"Комісія своїм рішенням відшкодувала політичним партіям, які взяли участь у розподілі депутатських мандатів на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, за рахунок коштів Державного бюджету України витрати, пов'язані із фінансуванням їхньої передвиборної агітації на вказаних виборах, у розмірі фактично здійснених політичною партією витрат на загальну суму 467 327 638,83 грн", - йдеться у повідомленні.

З них:

  • партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" відшкодовано 87 214 297,80 грн,
  • партії "Голос" – 105 669 560,00 грн,
  • партії "Європейська Солідарність" – 99 494 126,81 грн,
  • партії "Опозиційна платформа - За життя" – 60 309 381,40 грн,
  • партії "Слуга народу" – 114 640 272,82 грн.

Нагадаємо, 4 жовтня ЦВК зібралася на перше засідання у новому складі. Головою ЦВК було обрано Діденка.

02.09.19

Кабмин ликвидировал Департамент защиты экономики Нацполиции

Кабинет Министров на первом заседании принял решение ликвидировать Департамент защиты экономики Национальной полиции Украины.

Об этом сообщил Премьер-министр Украины Алексей Гончарук.

"Одно из первых решений нашего правительства – ликвидация Департамента защиты экономики Национальной полиции", – написал Гончарук.

Он добавил, что несмотря на свое название, эта структура фактически никогда не защищала бизнес, а наоборот, систематически не давала предпринимателям работать.

"Все, что они практически делали, то это годами «кошмарили» бизнес по уже существующим отработанным схемам: находили или вносили уголовное производство, у следственного судьи получали решение на следственные действия или оперативно-розыскную деятельность. Затем с этим определением проводили негласные следственные действия, обыски – забирали из офиса компьютеры, бухгалтерию, деньги, материалы, парализовали работу предприятия. А потом ждали, когда же бизнес придет с выкупом.

"Мы эти схемы уничтожим. Полиция больше не имеет права просто так вмешиваться в деятельность бизнеса", – подчеркнул Премьер-министр.

Как сообщил Гончарук, в правительстве ожидают, что парламент в ближайшее время поддержит проект решения о создании нового органа, который будет заниматься вопросами экономических преступлений.

01.08.19

Політолог: "Вакарчук перебуває під повним контролем не Пінчука, а Сороса"



Мільярдер Віктор Пінчук лише побічно впливає на партію Святослава Вакарчука «Голос», і насправді за цією політичною силою стоїть фінансист Джордж Сорос.

Така заява пролунала від політолога Данила Богатирьова. Він підкреслив, що багато експертів вказують на те, що Пінчук нібито впливає на Вакарчука.

«Що стосується впливу Пінчука: партія" Голос "повністю підконтрольна навіть не йому, а фінансисту Джорджу Соросу, але через Пінчука як посередника на місцевому рівні», - заявив Богатирьов. За його словами, Руслан Рябошапко, призначення якого на посаду генпрокурора обговорювалося в інтернеті, теж має прямий зв'язок з Джорджем Соросом. Політолог зазначив, що причини в русі Рябошапки на посаду глави Генпрокуратури можуть бути абсолютно різними.

«Хтось припускав, що його хотіла проштовхнути ця група, щоб завалити розслідування по Байдену. Цим вони не дадуть спливти матеріалами справи під час президентської передвиборної кампанії, яка скоро почнеться в США. Але, можливо, є інші причини - так чи інакше Зеленський йому довіряє, і він може стати генпрокурором України», - додав експерт. Він упевнений, що на Зеленського і на його партію олігархічні групи не мають прямого впливу. У будь-якому випадку, навіть якщо зв'язок є, команді Зеленського доведеться домовлятися з цими олігархами.

16.07.19

"Ініціативна група" з колишніх співробітників дестабілізує роботу Українського Дунайського пароплавства, - ЗМІ

"Ініціативна група" з колишніх співробітників ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП, Ізмаїл, Одеська обл.) і кандидата і депутати дестабілізує роботу підприємства, пише delo.ua.

Згідно з опублікованою у вівторок статті "Хто розгойдує човен на Дунаї", група рейдерів на чолі з колишнім заступником голови правління УДП Володимиром Запорожаном свідомо дискредитують керівництво підприємства в очах президента України Володимира Зеленського і домагаються зниження ринкової вартості компанії х метою її приватизації на невигідних для держави умовах.

Група рейдерів, до якої, крім Запорожана, входять колишня заступник голови правління УДП Зоя Шкурко, кандидат у народні депутати Віутор Куртєв і кілька капітанів суден, звинувачує керівництво УДП нібито в непрозорій кадровій політиці, неефективній роботі підприємством і корупційних схемах при продажу непридатного до роботи теплохода через систему ProZorro.

"Інформаційні атаки з боку опонентів допомагають їм добитися зниження ринкової вартості одного з ключових підприємств галузі. А спроби адміністрації розвивати компанію були зустрінуті" ініціативною групою "в штики", - наголошується в матеріалі delo.ua.

Згідно зі статтею, керівництво підприємства розцінює скандал як спробу зірвати реалізацію Стратегічного плану розвитку компанії на 2019-2023 роки і провести його якнайшвидшу приватизацію за заниженою ціною.

15.07.19

МЗС України застерігає Угорщину від втручання у вибори

МЗС: Росія вчинила агресію, є стороною міжнародного збройного конфлікту і відповідальна за наслідки Поштівка image 1

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість останніми діями владою Угорщини, які мають ознаки втручання у внутрішньополітичне життя України перед позачерговими виборами у Верховну раду.

Про це повідомляє Поштівка з посиланням на прес-службу МЗС України.

У відомстві зазначається, що недавня зустріч прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України Брензовичом в Будапешті, викликає стурбованість української сторони.

Крім того, Україна стурбована поруч візитів на Закарпатті офіційних осіб Угорщини і їх публічними заявами агітаційного характеру в підтримку Брензовича та інших кандидатів на позачергових виборах у Верховну раду.

Крім того, МЗС з подивом дізнався, що, незважаючи на відповідну рекомендацію української сторони, 15 липня на Закарпатті по дипломатичному паспорту з неофіційним візитом прибув глава Адміністрації прем'єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш для участі в публічному заході в Ужгородському районі.

"Вважаємо такі дії угорської сторони порушенням дипломатичних канонів і духу добросусідства. Українська сторона залишає за собою право на кроки для запобігання втручання Угорщини у внутрішні справи України", – заявили в міністерстві.

Міністерство рекомендує владі Угорщини до завершення виборчого процесу утриматися від подорожей на Закарпатті та інших заходів, які можуть розцінюватися як агітація.

06.07.19

США модернизируют украинские порты для военных кораблей

Румунський корвет "Контр-адмірал Хорія Мачелларіу" поруч із українським фрегатом «Гетьман Сагайдачний» в Практичній гавані Одеського порту

Соединенные Штаты Америки помогут Украине модернизировать несколько украинских военно-морских баз, чтобы предоставить военным кораблям США и НАТО возможность стыковки всего в нескольких километрах от оккупированного Крыма.

Об этом сообщает «Поштівка» со ссылкой на Breaking defense.

Работы планируют начать в Очаковской военно-морской базе.

«Соединенные Штаты профинансируют укрепление и модернизацию существующих пирсов, строительство нового плавучего дока, ограждения вокруг базы, судоремонтные объекты и несколько совершенно новых центров морских операций, из которых силы Украины и НАТО могут направляться на обучение и координировать действия», – говорится в сообщении.

Такое решение было принято после инцидента в ноябре 2018 года, когда российские военные корабли захватили три украинских военных корабля в Керченском проливе.

03.07.19

ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити 80 тисяч євро за порушення прав людини в Придністров'ї


ЄСПЛ зобов'язав РФ виплатити 80 тисяч євро в трьох справах щодо порушення прав людини в Придністров'ї. Рішення опубліковані на офіційному сайті ЄСПЛ 2 липня, передає Поштівка.

ЄСПЛ визнав Росію винною в порушенні права на власність, права на справедливий суд, і в нелюдському утриманні під вартою в Придністров'ї. Порушення відбувалися в період з 2006 по 2010 роки, як в самому Придністров'ї, так і прилеглій «зоні безпеки» - селі Варниця, район Аненій Ной і село Коржова, район Дубоссари.

ЄСПЛ зобов'язав Росію виплатити понад 80 тисяч євро постраждалим.

ЄСПЛ розглянув три справи: «Антонов та інші проти Республіки Молдова та Росії», «Пантелейчук проти Республіки Молдова та Росії» і «Бесляга проти Республіки Молдова та Росії».

Адвокати Promo-LEX уточнюють, що РФ повинна виплатити по трьох справах 80 550 євро за трьома рішеннями.

З 2004 року ЄСПЛ виніс 25 рішень за фактом порушень прав людини в Придністров'ї в 39 справах.

Сума збитків, як оцінив ЄСПЛ, склала 5 206 659 євро. Частина Російської Федерації для оплати становить 4 997 359 євро, а Республіка Молдова - 209 300 євро.

Російська Федерація виплатила лише 769 320 евро, Республіка Молдова - 205 300 євро.

17.06.19

Евросоюз обеспокоен ситуацией в Черном море и подтвердил политику непризнания Крыма частью России


Главы МИД 28 стран Евросоюза выразили обеспокоенность в связи с ситуацией в Черноморском регионе и подтвердили политику непризнания Крыма частью России. Об этом говорится в заявлении Совета ЕС, заседание которого проходит в понедельник, 17 июня, в Люксембурге, передает Поштівка.

"Совет по-прежнему обеспокоен проблемами безопасности в Черноморском регионе. В этом контексте он вновь подтверждает, что уважение международного права, включая принципы независимости, суверенитета и территориальной целостности, Конвенция по морскому праву, включая свободу судоходства, а также политические решения ЕС и его политика непризнания незаконной аннексии Крыма являются фундаментальными для подхода ЕС к региональному сотрудничеству в Черноморском регионе", - говорится в заявлении.

На прошлой неделе Евросоюз счел успешным свой "двойственный подход" по отношению к России, который позволил сдерживать "напористое поведение" Москвы и одновременно сотрудничать с ней по ряду внешнеполитических вопросов.

В то же время главы МИД 28 стран-членов Евросоюза отложили обсуждение вопроса введения новых санкций в отношении России в связи с выдачей российских паспортов жителям оккупированного Донбасса. 

08.06.19

Застройщики не хотят строить дома для атошников


КП «Спецжилфонд» отменило тендер на строительство жилых домов с объектами социальной сферы по программе «Доступное жилье» для обеспечения жильем участников АТО.

Как стало известно из сообщения на сайте «Прозорро», тендер отменили из-за того, что предложения для участия в торгах не подала ни одна компания, передает СтройОбзор.

Строить дома планировали между улицами Жулянское и Чабановской в Голосеевском районе Киева.

По условиям тендера, 15 многоэтажек высотой от 10 до 26 этажей должны были быть построены до 2029 года.

26.05.19

Кількість ввезених вживаних автомобілів б'є всі рекорди


За даними «Укравтопрому», в Україні в I кварталі 2019 року ввезли 197 286 старих автомобілів. Це в 8 разів більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Всього ж за перші три місяці нинішнього року в нашу країну ввезли 214 987 легкових автомобілів на загальну суму 931 млн. доларів. Нові автомобілі (а їх було 17 701 одиниця) обійшлися українцям в 335 млн. доларів, а вживані авто – в 596 млн. доларів.

Середня вартість нового автомобіля, ввезеного на територію України в січні-березні, склала 18 900 доларів. Це на 500 доларів більше, ніж в минулому році. А от середня вартість вживаних авто склала 3 000 доларів. Це на 2 400 доларів менше, ніж в минулому році.

10.05.19

У НКРЕКП спростовують інформацію про звільнення голови комісії


Інформація про те, що голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Оксана Кривенко написала заяву про звільнення, не відповідає дійсності.

Про це повідомили у прес-службі НКРЕКП.

"Інформація, викладена в новині, не відповідає дійсності", - повідомили у прес-службі.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, начебто отримана від джерела у НКРЕКП, що Кривенко написала заяву на звільнення і планує піти після інавгурації Володимира Зеленського.

Як відомо, Кривенко очолила регулятор у червні 2018 року. Відповідно до закону про НКРЕКП, строк повноважень членів регулятора становить шість років. При цьому забезпечується періодична ротація складу регулятора. Одна й та сама особа не може бути членом регулятора більше двох строків.

15.04.19

Українці нарощують кредити у гривнях

гривня

В Україні зростає обсяг гривневих кредитів населенню

Про це свідчать дані Національного банку України, передає Поштівка.

Так, за березень сума кредитів зросла на 1,3 % і становить майже 141 мільярд гривень.

У Нацбанку наголосили, що кредити в іноземній валюті в березні зменшилися на 0,7 % – до 2,14 млрд доларів.

Кредити бізнесу в гривневому еквіваленті за березень зросли на 0,7 % – до 464,7 млрд гривень, а у доларовому – на 1,8 % і становилять 14,15 млрд доларів.

07.04.19

За рік вартість ліків в Україні подорожчала майже на 20%

Уряд не радить фармкомпаніям грати в дефіцит ліків Поштівка

У лютому 2019 року в порівнянні з лютим 2018 року ціни на ліків в Україні подорожчала в середньому на 19,2%.

Про це передає Поштівка з посиланням на  дані галузевого видання apteka.ua.

Медичні вироби за рік подорожчали на 7,6%, косметика – на 16,4%.

Вартість дієтичних добавок за рік зросла на 25,9%.

Також нагадується, що у 2018 році в порівнянні з 2017-м вартість лікарських засобів піднялася в ціні на 16,6%.

Йдеться про динаміку середньозваженої вартості 1 упаковки різних категорій товарів "аптечного кошика".

05.04.19

З початку року до України не пустили понад 10 тисяч іноземців


Більшість іноземців не змогли вказати мету візиту

З початку 2019 року до України не пустили понад 10 тисяч іноземців. Про це у коментарі кореспонденту УНН повідомив прес-секретар голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

"З початку 2019 року (в Україну – ред.) не пропустили понад 10 тисяч іноземців. З них майже 2,5 тисячі – це громадяни РФ", - сказав Слободян.

За його словами, також близько 2 тисяч – це потенційні незаконні мігранти. Інші це громадяни, які не змогли підтвердити мету своєї поїздки з інших країн світу.

У 2019 році кількість українців, які їдуть працювати в Польщу, зросте на 75% – ЗМІ

zarobitchany

Більшість із них не планує їхати до Німеччини, яка скоро відкриє ринок праці для приїжджих з-за меж Євросоюзу

Із усіх українців, які працюють за кордоном, понад 90% працюють у Польщі, повідомляє «Rzeczpospolita», на яку посилається Поштівка.

Згідно зі статистикою, майже 70% серед опитаних українських заробітчан мають позитивний досвід роботи в Польщі.

Незважаючи на побоювання, пов'язані з відкриттям німецького ринку праці в 2020 році для працівників з-поза меж Євросоюзу, майже 60% українських заробітчан у найближчі роки планують залишитися працювати у Польщі, і лише 17,5% планують переїхати до Німеччини.

При цьому газета наводить статистичні дані: українців, які хочуть працювати в Польщі,  зараз набагато більше, ніж рік тому.

«У 2019 році ми очікуємо збільшення працівників з України на 75%, порівняно з 2018 роком», – зазначив Анджей Коркус, президент польської компанії EastWestLink, яка в минулому році дала роботу понад 19 тисячам українців.

Нагадаємо, українські заробітчани перерахували з-за кордону майже $11 млрд минулого року.

15.03.19

ДТЕК Ахметова стає багатшим за рахунок того, що українці біднішають, — експерт


Усі розуміють, що ДТЕК Ахметова не виграв конкурентну боротьбу, не винайшов новий продукт, не вийшов на нові ринки. Він стає багатшим просто за рахунок того, що всі інші українці стають біднішими. Банальний перерозподіл ресурсів — щоб бідні стали ще біднішими, а багатший — найбагатшим.

Про це сказав голова Асоціації споживачів комунальних послуг, енергетичний експерт Андрій Герус, коментуючи повідомлення про те, що ДТЕК продає Угорщині електрику на 50% дешевше, ніж Україні, пише Поштівка.
"Це все відбувається в країні, де через жорстку економію бюджетних коштів кількість субсидіантів урізали майже наполовину. Не у всіх домогосподарств є гроші заплатити за базове — житлово-комунальні послуги. Лише за місяць борги виросли на 12,5 % до 62,4 млрд грн. У країні три місяці поспіль спостерігається зниження рівня промислового виробництва. На фоні цього Ахметов отримує нові податкові пільги, запускає свої гігантські електростанції по найвищому у світі «зеленому» тарифу, а тарифи його вугільних електростанції б'ють нові рекорди. Ми можемо стати багатою країною, а українці перестати бути бідними з такою політикою, з такими економічними стимулами? Ні. Це потрібно змінювати", — зазначив Герус.

08.03.19

НАБУ відкрило три кримінальні провадження проти омбудсмена Денісової


Проти уповноваженої з прав людини Україні Людмили Денісової детективи Національного антикорупційного бюро відкрили три кримінальні провадження.

Правоохоронці виявили у декларації омбудсмена можливі порушення й відкрили провадження ще 18 лютого, 8 березня повідомляють «Українські новини» із посиланням на джерело в НАБУ.

Зазначається, що деклараціях за 2015−2017 роки Денісова могла не вказати частину в статутних капіталах ТОВ «Асторія-Сіті», ТОВ «Триора», «Батіліман», ТОВ «Машинобудівний завод «Автоливмаш». Також уповноважена Верховної Ради з прав людини могла не відобразити доходи від ТОВ «Фінансова компанія «Центр факторингових послуг».

Джерела в Антикорупційному бюро стверджують, що Денісова не вказала доходи від продажу автомобіля Audi 2003 року випуску та дохід від міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа».

Нагадаємо, член Радикальної партії Олега Ляшка опинився в центрі розслідування Національного антикорупційного бюро України. Детективи запідозрили у корупції депутата Верховної Ради Сергія Скуратовського, політика можуть позбавити недоторканності.

16.02.19

Уряд планує списувати борги за "комуналку" українцям


Уряд пропонує списати понад 80 млрд грн боргів за житлово-комунальні послуги. Водночас частину заборгованості покриють споживачі, які вчасно оплачують комунальні рахунки.

"Кабмін ще навесні 2017-го схвалив проект закону про погашення 30 мільярдів гривень боргів за електроенергію. Частину коштом державного бюджету, частину - спеціальною надбавкою всім споживачам в тариф на електроенергію", - написав у Facebook експерт у сфері енергетики Андрій Герус.

Також зареєстрували законопроект про списання боргів населення за житлово-комунальні послуги на суму 56 млрд грн.

"Швидше за все, ми вже дійшли до точки неповернення, коли борги стають в принципі непогашеними і єдиний спосіб - це їх списати - закрити бюджетом. Сумарно всі борги населення та підприємств за газ, електроенергію, опалення та воду досягають вже 100 мільярдів гривень", - наголосив Герус.

За його словами, заборгованість населення за електроенергію становить близько 5 млрд грн. Решта 28 млрд грн - це борги підприємств, бюджетних установ.

Доставка субсидій мільйону пенсіонерів через «Укрпошту» є підкупом виборців – експерт

Чиновник розповів про труднощі з верифікацією соцвиплат Поштівка

Доставка субсидій мільйону пенсіонерів через «Укрпошту» є підкупом виборців перед президентськими виборами.

Про це повідомив експерт з соціальних питань Андрій Павловський, повідомляє Поштівка.

«Доставка субсидій мільйону пенсіонерів через «Укрпошту» – це прецедент. Досить згадати, скандал, який влаштував її директор Смілянський через те, що «Укрпошта» розносить пенсії, але у неї немає для цього коштів. Він вимагав виділити з гобсюджета мільярд гривень на рознесення пенсій. Цікаво, скільки він тепер зажадає за рознесення субсидій через «Укрпошту», – пояснив ексаперт.

За словами експерта, ця ситуація ще раз доводить, що чиновники в передвиборних цілях маніпулюють бюджетними грошима, які належать українцям.

«Держбюджет – це гроші кожного українця. Це кошти платників податків. Тобто, перед цим влада з кожного українця зібрала гроші у вигляді податків та єдиного соціального внеску, і тепер під вибори розподіляють бюджетні кошти. Після виборів з цим прецедентом потрібно буде розбиратися правоохоронцям. Так волюнтаристично використовувати гроші держбюджету навіть Янукович собі не дозволяв. Вважаю, що доставку субсидій мільйону пенсіонерів через «Укрпошту» можна розцінити як підкуп виборців за державні гроші», – резюмував А. Павловський.

Нагадаємо, упродовж весни Укрпошта, "в рамках пілотного проекту", буде доставляти монетизовані субсидії більш, ніж мільйону пенсіонерів. Про це в четвер, 14 лютого, повідомила прес-служба компанії.

15.02.19

Москва остается главной угрозой безопасности, — Уильямсон


В первый день работы 55-й Мюнхенской конференции по безопасности, открывшейся в пятницу, 15 февраля, прозвучала резкая критика в адрес России.

Об этом передает DW.

В частности, министр обороны Великобритании Гэвин Уильямсон, который открывал конференцию вместе с министром обороны Германии Урсулой фон дер Ляйен, заявил, что Москва остается «угрозой нашей безопасности», поскольку ее «незаконная активность не ослабевает».

«Мы видим, насколько безоглядно действует Россия», — заявил он.

Критикуя Москву, министр указал на незаконную аннексию Крыма, поддержку боевиков на Донбассе, попытки повлиять на выборы в других государствах, а также попытки Кремля перевести «войну в серую зону» путем кибератак и скрытого использования военных.

Он также заявил о поддержке Киева Лондоном. «Мы не оставим наедине такие государства, как Украина, на которые нападает Россия», — заверил министр обороны Великобритании.

По словам Уильямсона, гарантией безопасности остается Североатлантический альянс. «НАТО сегодня важнее, чем когда-либо раньше, потому что старый противник вернулся», — добавил министр.

Министр обороны Германии Урсула фон дер Ляйен в выступлении также подчеркнула важность Альянса. НАТО — это «больше, чем военный альянс», это — «политический альянс», отметила она. Особое значение он приобретает в силу «возвращения конкуренции между крупными мировыми державами».

Форум традиционно проходит в Мюнхене в отеле Bayerischer Hof в центре баварской столицы. Участие в форуме примут более 30 глав государств и правительств, более 80 министров иностранных дел и обороны, а также высокопоставленные «лица, принимающие решения», эксперты, экономисты, представители международных и общественных организаций. Украину представляет президент Петр Порошенко, который выступит в панельной дискуссии в субботу и проведет ряд двусторонних встреч.

У Росії на мера міста напали з битою

Невідомий чоловік напав на мера російського міста Іваново Володимира Шарипова і намагався побити його битою, повідомляє Поштівка з посиланням на російські ЗМІ.

Напад стався прямо біля будинку голови міської адміністрації пізно ввечері 14 лютого.

Чиновник отримав легкі травми голови і кінцівок, його госпіталізували. Однак на наступний день мер уже був на робочому місці.

Як повідомляють російські ЗМІ, Шарипов зміг дати відсіч нападнику, після чого той зник.

Поліція шукає підозрюваного у нападі. Порушено кримінальну справу за статтею "Хуліганство". Максимальне покарання за цією статтею - до п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, під час участі мера Гданська Павла Адамовича в концерті на благодійному заході в Польщі на сцену увірвався чоловік і кілька разів поранив політика ножем. Адамович загинув від отриманих травм.

Європейці витрачають на харчі близько 20% мінімальної зарплати, українці – половину доходів

В Україні фальсифікується близько 40% харчової продукції Поштівка

Жителі Латвії витрачають на найнеобхідніші харчі майже четверту частину від розміру мінімальної зарплати, встановленої в країні. Португальці, естонці та словаки – ще менше.

Про це свідчать результати дослідження Picodi.com, передає Поштівка з посиланням на Dienas Bizness.

В умовну корзину найнеобхідніших продуктів дослідники включили вісім універсальних категорій: хліб, молоко, яйця, рис, м'ясо, овочі та фрукти. Аналітики вирахували, скільки витрачають жителі європейських країн на ці продукти, і яку частку ці витрати складають від мінімальної зарплати.

З'ясувалося, що витрати на зазначені продукти складуть 25,5% від мінімальної зарплати в Латвії, 17,3% в Литві 14,8% в Естонії. Схожі результати з країн єврозони показали Португалія, Греція, Словаччина і Словенія.

На сьогодні мінімальна зарплата в Литві складає 550 євро (443,81 євро після сплати податків), в Естонії – 540 євро (516,45 євро "чистими"), а в Латвії 430 євро (306,16 євро на руки).

Зазначимо, що українці витрачають на їжу половину своїх доходів.

При цьому, соціальні продукти в країні відчутно дорожчають вже другий рік поспіль.

Раніше Поштівка повідомляла, що ціни на харчі у Києві є найвищими в країні.

Нагадаємо, що уряд України в минулому році скасував державне регулювання цін. На думку експертів, це негативно позначилося, як на вартості продуктів першої необхідності, так і на купівельній спроможності населення.

Суд у Гаазі виніс рішення проти РФ у справі щодо кримських активів ПриватБанку

Арбітражний суд в Гаазі ухвалив рішення на користь ПриватБанку у справі щодо експропріації Російською Федерацією активів банку в анексованому Криму.

Про це повідомляє прес-служба ПриватБанку.

"Сьогодні Постійна палата третейського суду в Гаазі офіційно оприлюднила часткове арбітражне рішення на користь ПриватБанку та проти Російської Федерації. У частковому арбітражному рішенні від 4 лютого 2019 року, про яке стало відомо сьогодні, арбітражний суд визнав, що він має юрисдикцію щодо усіх вимог ПриватБанку проти Російської Федерації, що Російська Федерація порушила свої зобов'язання за двосторонньою угодою про заохочення та взаємний захист інвестицій, незаконно експропріювавши активи ПриватБанку в Криму, і що ПриватБанк має право на відшкодування за таку експропріацію в повному обсязі", – повідомили у банку.

Арбітражний суд, як зазначається, "залишив питання щодо розміру відшкодування, що підлягає сплаті ПриватБанку за незаконні дії Російської Федерації, на наступний етап арбітражного розгляду".

"ПриватБанк прагне отримати відшкодування в розмірі понад 1 млрд доларів США", – додали у банку.

Нагадаємо, 26 листопада 2018 року міжнародний арбітраж ухвалив рішення про стягнення з РФ на користь "Ощадбанку" 1,3 мільярда доларів США.

26.01.19

Юлія Тимошенко: Порошенко узурпував інформаційний простір

Влада встановила безумовну монополію на тотальний контроль інформаційного простору, адже правда – небезпечна для президента Порошенка, і він це добре розуміє.

Про це заявила Юлія Тимошенко на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що історія з побиттям журналістів не йде у неї з голови, повідомляє Поштівка.

За її словами, інформаційний ринок країни перетворено на фабрику тотальних маніпуляцій громадською думкою.

«ЗМІ мусять бути лояльними особисто до президента Порошенка, щоб не мати проблем зі своєю діяльністю. Телевізійні канали і частоти на мовлення роздаються друзям та партнерам президента, сам президент бере участь в узурпації інформаційного простору через афільованих осіб», – сказала вона.

Будь-яка спроба вийти за межі лояльності до влади закінчується погрозами, репресіями, закриттям програм і проектів, цькуванням, переслідуваннями, наголосила Юлія Тимошенко.

«Тому Шустеру, наприклад, з його програмою місця в Україні не знайшлося. Тому саме від президентської фракції маємо кілька законопроектів з ініціативою кримінального переслідування за свободу слова. Тому в журналістів прослуховують телефони за абсурдними судовими рішеннями», – сказала політик.

Така ілюзія «свободи слова» дуже загрозлива для суспільства, яке обурено владою, зауважила лідер «Батьківщини».

«Воно гадає, що має незалежну достовірну інформацію, а насправді бачить все у викривленій і спотвореній формі. У тій формі, що влаштовує владу. Так само загрозливий для країни весь устрій влади нинішнього президента, що навчився камуфлювати бездарність та корумпованість патріотичним пафосом і словоблуддям», – підсумувала вона.

Юлія Тимошенко переконана, ця система великої омани країни має бути демонтована.

25.01.19

Країни НАТО збільшать оборонні витрати на $100 млрд – генсек

НАТО визнала російську агресію проти України Поштівка

Європейські союзники по НАТО та Канада мають намір збільшити витрати на оборонну сферу до кінця наступного року на $100 мільярдів.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

За словам Столтенберга, з 2016 року союзники витратили додатково $41 мільярд у реальному вираженні і до 2020 року цей показник збільшиться до $100 мільярдів.

"На основі національних планів, що надходять від всіх союзників, до кінця наступного року вони додадуть $100 млрд", – сказав він.

Генеральний секретар додав, що союзники НАТО також продемонстрували єдність у сфері контролю над озброєннями, одностайно виступаючи з приводу порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Столтенберг зазначив, що Європа і США спільно модернізують командну структуру НАТО, зміцнюють кіберзахист і збільшують інвестування в колективну оборону.

14.01.19

Одесский морской порт за 2018 год сократил грузоперевалку на 10%


Одесский морской порт в январе-декабре 2018 года перевалил 21,7 млн тонн грузов, что на 10,1% меньше, чем за 2017 год.


Об этом говорится в данных ГП "Администрация морских портов Украины", передают Вільні Новини со ссылкой на Интерфакс-Украина.

Как сообщается, за отчетный период порт снизил перевалку экспортных грузов на 9,76% – до 17,79 млн тонн, транзитных – на 40,18%, до 1,3 млн тонн, каботажных – на 11,1%, до 107,5 тыс. тонн, импортных увеличил на 3,62% – до 4,5 млн тонн.

Перевалка наливных грузов за 2018 год сократилась на 38,79% – до 1,42 млн тонн, сухих – на 10,29%, до 8,54 млн тонн, тарно-штучных - на 4,53%, до 11,74 млн тонн. Перевалка контейнеров составила 598,6 тыс. TEU (рост на 15,24%).

Одесский морпорт расположен в юго-западной части Одесского залива на искусственно созданной территории площадью 109,5 га. В порту обслуживаются суда длиной до 270 м и осадкой до 13 м. Общая протяженность причальной линии – более 8 км.

У ДФС розповіли, у яких випадках не потрібно подавати декларацію

декларування

У ДФС назвали ситуації, у яких не треба подавати декларацію про майновий стан і доходи.

Про повідомила Поштівка із посиланням на прес-службу ДФС.

Відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Кодексу.

Податкова декларація (відповідно до п.179.2 ст. 179 ПКУ) не подається, якщо платник податку отримував доходи:

  •  від податкових агентів, які згідно з IV розділом Кодексу не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
  • виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Кодексу;
  • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб (далі – податок) відповідно до IV розділу Кодексу;
  • у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу.

13.01.19

Первый приход Московского патриархата из Одесской области перешел в ПЦУ

Первой православной общиной Одесской области, решившей перейти из Московского патриархата в Православную церковь Украины, недавно получившую автокефалию, стали прихожане Свято-Димитриевского храма села Пужайково Балтского района.

Как сообщил местный житель, отец одного из томящихся в плену украинских моряков Виктор Сорока, решение было принято еще на Рождество, 7 января пишет "Думская".

«После литургии прошло собрание, и мы начали собирать подписи среди прихожан, сейчас их более 300, еще пару дней – и будет 500-600. Ситуация такова, что 90% прихожан — за переход в Украинскую церковь. Сегодня же к нам приезжал благочинный Московского патриархата и рассказывал нам, что мы идем в подчинение туркам, что мы не должны этого делать. Но люди не согласились с его аргументами», — рассказал «Думской» Виктор Сорока.

Сейчас прихожане ожидают указа митрополита Епифания и назначения священника в их приход. Ожидается, что это может произойти уже на следующей неделе.

Ученые рассказали о пользе алкоголя для пожилых людей

Небольшие дозы спиртного не вредят здоровью людей старше 65 лет с сердечной недостаточностью и даже продлевают жизнь. Об этом сообщили ученые из Университета Вашингтона в Миссури (США).

Вывод основан на результатах исследования, которое проводилось с 1984 по 2013 год с участием 5888 респондентов в возрасте от 65 лет (из них — 393 сердечника). По данным этого исследования, было обнаружено, что употребление небольших доз алкоголя не привело к ухудшению состояния пожилых людей с заболеваниями сердца.

Более того, при умеренном потреблении алкоголя увеличение продолжительности жизни у них составило в среднем 383 дня (от 17 до 748 дней).

Отмечается, что мужчинам старше 65 лет рекомендуется не более двух порций алкоголя в сутки, что соответствует примерно 35–40 г спирта (две банки пива 0,33 л или бокал вина), женщинам — не более одной порции.

Посол США в Берліні попередив низку німецьких компаній про ризик санкцій у зв'язку з участю в проекті "Північний потік-2"

Посол США в Берліні Річард Гренелл направив лист низці німецьких компаній, в якому заявив про "значний ризик санкцій" у зв'язку з реалізацією проекту газопроводу "Північний потік-2", повідомляє в неділю видання "Більд ам зоннтаг".

"Ми знову наголошуємо, що фірми, які беруть участь у російському секторі експорту енергії, займаються тим, що пов'язано зі значним ризиком санкцій. Врешті-решт, фірми, що підтримують спорудження "Північного потоку-2", а також "Турецького потоку", активно підривають безпеку України і Європи", – наводить видання слова американського посла в Німеччині, яке було направлено низці німецьких компаній.

Посол США зазначив, що "газопровід несе серйозні геополітичні наслідки для наших європейських союзників і партнерів".

"Ці партнери поділяють наше занепокоєння у зв'язку з дедалі агресивнішою поведінкою Росії, особливо використанням Москвою енергетичних ресурсів як політичних і економічних важелів", – йдеться в листі американського посла.

У МЗС ФРН розкритикували лист Р.Гренелла, зазначивши, що такі дії суперечать дипломатичним нормам. У свою чергу представник Р.Гренелла сказав, що лист не слід розцінювати як загрозу, а як "прозоре послання американської політики".

11.01.19

У Пенсійному фонді назвали кількість пенсіонерів в Україні

пенсії
В коридорах Пенсійного Фонду

Загальна чисельність пенсіонерів в Україні становить майже 11,5 мільйонів.

Про це повідомляє Поштівка із посиланням веб-портал Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд України повідомив, що станом на 01.01.2019 всього на обліку в Пенсійному фонді України перебуває 11,5 мільйонів пенсіонерів. При цьому у відомстві нарахували 7,2 млн. осіб які одержують пенсії через банківські установи, і 4,3 млн. осіб які одержують пенсії через поштові відділення.

Також веб-портал Пенсійного фонду надав графік розподілу банків, уповноважених на здійснення пенсійної виплати, за чисельністю пенсіонерів, станом на 01.01.2019 року. Наразі в переліку банків, уповноважених на виплату пенсій знаходяться 43 установи.

Згідно графіку, майже половина усіх пенсіонерів обслуговується у "Приватбанку" (3 586,8 тисяч людей, що становить 49,9 %), в "Ощадбанк" у отримують пенсії 2 693,7 тисяч, в "Райффайзен Банку Аваль" – 397,4 тисяч осіб, а в інших банках – 512,6.

Варто зазначити, що Пенсійний фонд з 3 січня почав фінансування пенсій січня 2019 року згідно із затвердженим графіком. На виплату пенсій спрямовано 2866,6 мільйонів гривень.

З 1 січня відбувся перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням мінімальної зарплати з 3723 гривень до 4174 гривень. Також з 1 числа 2019 року відбулося збільшення пенсій військовим пенсіонерам.

Нагадаємо, нещодавно між "Укрпоштою" і найбільшим банком України "ПриватБанком" виник конфлікт, через те що у відділеннях банку були розвішані оголошення з закликом до пенсіонерів відкривати банківські рахунки для отримання виплат нібито через скасування з 1 січня 2019 року видачі пенсій у поштових відділеннях.

ФСБ вимагатиме продовжити арешт полоненим українським морякам

Лефортовський суд Москви 15 січня розгляне клопотання Федеральної служби безпеки РФ про продовження до 26 квітня терміну утримання під вартою українських моряків, захоплених Росією під час інциденту в районі Керченської протоки. Про це повідомляють Вільні новини з посиланням на ТАСС.

"Лефортовський суд Москви 15 січня о 10:00 мск розгляне клопотання слідства, яке просить продовжити арешт морякам до 26 квітня", – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв УНН, за словами адвоката Миколи Полозова, наступного тижня почнуться суди щодо українських моряків в РФ, в ході яких, як очікується, їм продовжать термін утримання.

Нагадаємо, 25 листопада в районі Керченської протоки сталося російський збройний напад і захоплення українських військових катерів "Бердянськ", "Нікополь" і буксира "Яни Капу", які здійснювали морський перехід з порту Одеси в порт Маріуполя – з Чорного в Азовське море, також було поранено і захоплено в полон членів їх екіпажів.

Затримані українські кораблі були доставлені в окуповану Керч. У полон було взято 24 людини – військові моряки і співробітники СБУ. 24 українських моряків заарештували в Криму 27 і 28 листопада на два місяці.

Вартість світла для технічних цілей у багатоквартирних будинках знижено

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), встановила вартість електроенергії, споживаної на технічні цілі в багатоквартирних будинках і садових товариствах, на рівні цін для населення.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко, передає Поштівка.

"Сьогодні на першому засіданні врегулювали ціни на електроенергію, спожиту на технічні цілі в багатоквартирних будинках і садових товариствах шляхом скасування постанови НКРЕКП від 21 грудня 2018 року № 2010. Для зазначених цілей буде застосований тариф на рівні як для населення", – повідомила вона.

Нагадаємо, 21 грудня 2018 року саме НКРЕКП затвердила у зазначеній постанові пункт, відповідно до нього тарифи на електроенергію, що використовується в багатоквартирних будинках та гуртожитках на технічні цілі, було встановлено на рівні тарифів для населення, що призвело до суттєвого підвищення вартості такої електроенергії.

03.01.19

Приватизація провалилася: план доходів від продажу підприємств виконаний на 1,4%

Доходи від приватизації в 2018 році склали лише 300 млн грн.

Такі цифри наводить Міністерство фінансів України, повідомляє Поштівка.

Там пояснили такі результати тим, що минулого року стартувала тільки мала приватизація.

"Внаслідок надзвичайно низьких надходжень від приватизації в сумі 0,3 млрд грн (оскільки в 2018 році стартувала лише мала приватизація) уряд в грудні прийняв рішення про їх заміщення додатковим обсягом внутрішніх запозичень", – йдеться в повідомленні.

У квітні 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд має намір продати 3,5 тис. державних підприємств.

7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої і малої приватизації.

Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів, а другі продають через портал держзакупівель Prozorro.

01.01.19

Економічне зростання Польщі 2018 року перевищило 5 відсотків

Польський Прапор

На думку частини економістів, 2019 року економічне зростання Польщі може досягти 3,5–4 відсотків. Очікуваний результат за 2018 рік дещо перевищує 5 відсотків.

Про це повідомляє Польське радіо.

Експерт Польського економічного інституту Анджей Кубісяк вважає, що рівень зростання ВВП 2019 року повинен надалі бути стимулом для ринку праці, хоча, ймовірно, вже не такою мірою, як це було останніми роками. За словами економіста, рівень безробіття і далі буде низьким.

«Безперечно, великим викликом для роботодавців буде збільшення труднощів з набором кандидатів на роботу», – сказав Анджей Кубісяк.

Як додав експерт, це пов'язане, між іншим, з демографією. Саме демографічна ситуація Польщі є однією з проблем, з якими змагатиметься польська економіка.