22.10.18

Чехія збирається працевлаштувати вдвічі більше українців

Починаючи з січня нового 2019 року Чехія збирається в 2 рази збільшити квоти на працевлаштування українців. За попередніми підрахунками роботу в цій країні щороку зможуть знайти до 40 тис. українців, повідомляє Поштівка.

В Економічній палаті Чехії збільшення квот вважають справою вирішеною. За це давно виступає більшість чеських фірм і компаній. Тепер вони, нарешті, отримали підтримку з боку держави.

«Прем'єр-міністр Андрій Бабиш позитивно сприймає цю ідею і зацікавлений у тому, щоб її реалізувати», — сказав голова Економічної палати Володимир Длоугій.

Водночас сайт Denik.cz повідомляє, що нестача робочої сили щорічно завдає чеському бізнесу збитки в розмірі 110 млрд крон.

Кожен українець, який працює в Чехії за програмою «Режим Україна» (Režim Ukrajina), відраховує одному чеському пенсіонеру 440 крон на рік.

Якщо Чехія збільшить квоти на українців до 40 тис., то загальний дохід державного бюджету від їх працевлаштування може досягти 10 млрд крон на рік, йдеться у повідомленні.

14.10.18

В Україні – найвища у Європі ставка ПДВ на харчі

Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це держави з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчі становить 7%.

Про це заявив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, пише Поштівка.

Експерт, коментуючи зростання в Україні цін на харчі, зазначив, що деякі продукти харчування в Україні коштують дорожче, аніж у сусідній Польщі.

«У нас відбулося дуже серйозне зростання цін. Це завжди відтягували. А якщо до кінця року в нас буде інфляція 12%, то щомісяця зростатимуть ціни на все. Лідерами тут є овочі. Зростатиме у ціні також хліб. Але загалом зростання цін на продукти буде дуже серйозне. Хоча вже зараз у нас деякі продукти на 20% дорожчі, аніж у Польщі», – зазначив Олексій Дорошенко і додав, що ціна бензину також впливатиме на ціну продуктів харчування.

Читайте також: Аграрна країна Україна має дорожче молоко, ніж у сусідів, – експерт

Окрім того експерт заявив, що в Україні майже немає контролю за ціноутворенням.

«У нас майже немає впливу держави на ціни. Часто це відбувається проти виробника і проти споживача. А коли говорили про регулювання цін на соціальні продукти харчування, то це був психологічний механізм, а не фактичний. Ніхто за 4 роки не перевіряв і не штрафував. Є субсидії, які в основному розподіляються між виробниками курятини і яєць. Все інше в країні залишається без грошей. Це говорить про те, що розподіляють гроші неправильно», – наголосив Олексій Дорошенко.

Він вважає, що єдиний спосіб вплинути на рівень цін – знизити ПДВ на продукти харчування.

«Ми про це говоримо уже давно. У нашій країні ставка ПДВ на харчові продукти є найвищою у Європі. Також 20% є в Латвії і Литві. Серед країн ЄС це країни з найнижчим рівнем життя. А нам потрібно рівнятися на Францію, де ПДВ на харчові продукти становить 7%, на Польщу з її 5% ПДВ і на Німеччину, де ПДВ на продукти харчування становить 8%», – додав Олексій Дорошенко.

09.10.18

Порошенко – не усиление армии, а помощь в ее развале, — эксперт

Вся страна обвешана бордами Порошенко о сильной армии, являющейся залогом мира. И одновременно происходит очередное резонансное ЧП на артиллерийских складах – взрывы арсенала в Ичне (Черниговская область). А ведь еще в сентябре 2017-го мы наблюдали, как взорвались склады боеприпасов в Калиновке (Винницкая область). А весной 2017-го грохотали склады в Балаклее (Харьковская область).

Об этом сегодня пишет в ФБ политолог Дмитрий Корнейчук.

И что мы видим в итоге? С одной стороны, президент Порошенко пытается имитировать из себя великого военоначальника и защитника страны от Путина. И с этим тезисом вновь намерен обманывать избирателя. С другой — один за другим при президенте Порошенко уничтожаются склады боеприпасов, нужных для фронта. Тем самым – ослабляя оборону страны.

И, можно, конечно, в очередной раз рассказывать байки про «агентов Кремля», уничтожающих военные арсеналы. Мы это все уже слышали после взрывов в Калиновке. Но в итоге и «агентов» не нашли, и никто из высокопоставленных чинов Минобороны не понес наказание. Ни министр обороны Полторак, ни глава Генштаба Муженко. А сам президент, естественно, не взял на себя никакой ответственности. И теперь в Ичне мы увидели, к чему приводит безнаказанность. Или — сознательное попустительство. Или, есть такая версия, попытка скрыть воровство боеприпасов под видом поджога.

Ведь давайте говорить откровенно: в тех вопросах, где Порошенко лично заинтересован, никаких «диверсий» не происходит. Вы где-нибудь видели взрывающиеся склады кондитерских изделий из-за «терактов» или несоблюдения техники безопасности? Зато мы все помним недавний скандал с санитарными машинами «Богдан», которые стали ломаться, едва поступили в армию.

Если же говорить глобально, то итог деятельности Порошенко – это не усиление армии, а помощь в ее развале. И непонятно куда исчезающие миллиарды из бюджета на модернизацию армии.

К примеру, в Минобороны признали, что из армии десятками тысяч уходят боевые офицеры и солдаты, которые имеют боевой опыт на Донбассе. Почему уходят? Низкие зарплаты, хотя Порошенко обещал (и рассказывает), как хорошо будут зарабатывать военные. Ну, и неуставные отношению по принципу «я начальник — ты дурак».

Иными словами, из армии ушли лучшие кадры, которые пришли на патриотической волне 2014-го. О какой подготовке к возможной обороне от агрессора можно говорить? О каких стандартах НАТО? Это всего лишь пустая предвыборная болтовня. Мифы, которые с помощью подконтрольных СМИ навязывает обществу Порошенко. А в реальности – взрыв на военных складах в Ичне. Или постоянные взрывы минометов «Молот», на разработку которых были потрачены сотни миллионов из бюджета. Или покупка старых советских БПМ из Польши за сотни тысяч долларов. Или замглавы внешней разведки Семочко, у которого почти все родственники оказались гражданами России (фашистское государство, признанное Законом Украины от 20.02.18 страной-агрессором).

Поэтому мы должны четко понимать. Порошенко пытается делать из себя под выборы «патриота» и корчить антироссийскость. Пытается вновь спекулировать на патриотических чувствах украинцев, как и в 2014-м. Хочет вписать в Конституцию некий путь в НАТО, что не несет никаких гарантий для Украины. Но это всего лишь ширма. За которой скрывается человек, разваливший армию во время войны. Человек, который сделал все, чтобы в сознании многих украинцев армия не ассоциировалась с защитниками родины, а вызывало ассоциацию с некими «неадекватными атошниками» и полностью коррумпированными генералами. Человек, который без зазрения совести принял участие в коррупционных схемах, зарабатывая на армии во время войны. Человек, который сделал в 2014-м-2015-м все так, чтобы в итоге подписать Минские соглашения, выгодные России.

Думаю, Путин не отказался бы от такого президента в Украине и на второй срок. Недаром порошенковский предвыборный лозунг «Армия!Язык! Вера!» подозрительно напоминает «За веру, царя и отечество!»…

Коли споживає має право не платити за комунальні послуги, - Мін’юст

Міністерство юстиції України презентувало шостий випуск програми «Я МАЮ ПРАВО!» на тему «Житлово-комунальні послуги».
У шостому випуску роз'яснюються права та обов'язки споживачів житлово-комунальних послуг.
Зокрема, споживач має право: на несплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні понад 30 календарних днів; розірвати договір про надання комунальної послуги, попередивши про це виконавця відповідної комунальної послуги не менш, як за два місяці до дати розірвання договору.
Водночас у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню.