31.07.17

З початку року збиток Укрпошти склав 360 млн грн

Logo_Ukrposhta

Дохід збільшився всього на 2,4% – до 2,2 млрд гривень

З початку поточного року публічне акціонерне товариство «Укрпошта» закінчила зі збитками 359,82 млн грн.

Про це повідомляє Поштівка.

При цьому дохід компанії в порівнянні з 1-м півріччям 2016 року збільшився на 2,4%, або на 51 млн грн до 2,21 млрд грн.

Собівартість реалізованих послуг у першому півріччі склала 2,35 млрд грн, інші операційні доходи – 95,13 млн грн.

Перше півріччя 2016 року Укрпошта закінчила з чистим прибутком 16,3 млн грн.

2016 рік Укрпошта закінчила зі збитками 188 млн грн, збільшивши чистий дохід від реалізації послуг на 15% до 4,5 млрд грн.

30.07.17

90 відсотків росіян дізнаються новини з телевізора, — опитування



В цілому 90 відсотків росіян дивляться новинні передачі, з них більша частина дізнається новини з ефірів трьох телевізійних каналів: «Первого канала» (72 відсотки), «Росії-1» (46 відсотків) і «НТВ» (40 відсотків).

Про це свідчить опитування російського "Левада-центру», пише Радіо Свобода.

«Найбільш неактивними одержувачами теленовин є респонденти у віці від 18 до 24, серед яких кожен четвертий не дивиться новинні передачі. У жителів Москви джерела отримання новин різноманітніші - вони частіше звертаються до «Москва 24», «ТВЦ», «РБК» і так далі», - відзначають статистики.

Як відзначають в Центрі, інтернет-користування істотно не диференціює «рейтинг» новинних джерел, який як для користувачів, так і для тих, хто інтернетом не користується, практично ідентичний.

Подорожчання курятини в Україні пояснюється виключно зростанням експорту - економіст



Подорожчання м'яса курей в умовах монопольного ринку в Україні пояснюється виключно зростанням експорту.

Таку думку висловив директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, пише Поштівка.

«Виробництво курятини на сьогоднішній момент повністю індустріалізовано, основний сегмент ринку виробляється промисловим способом, причому декількома виробниками, а коментувати ситуацію на монопольному ринку може тільки Антимонопольний комітет», - пояснив експерт.

За його словами, в ситуації з винятковим положенням на українському ринку виробники курятини використовують для збуту ту продукцію, яка в силу тих чи інших причин не потрапляє на зовнішні ринки.

Так, за перевиробництва курятини та курячих яєць в умовах експортних обмежень монополіст знижує ціну на продукт в Україні і позбавляється від надлишків.

Коли ж експорт зростає, як пояснив О. Пендзин, пропозиція на внутрішньому ринку різко скорочується, і ціни, відповідно, підскакують. Так, наприклад, в ситуації з яйцями коливання вартості можуть доходити до 40% протягом місяця-двох.

Нагадаємо, за підсумками перших шести місяців 2017 року, в Україні було вироблено 529,3 тисячі тонн м'яса птиці. Із загального обсягу, 431,8 тисяч тонн становить свіже та охолоджене м'ясо, ще 97,5 тисяч тонн вироблено замороженої продукції. В цілому, за січень-червня обсяги виробництва м'яса птиці в Україні зросли на 25,3%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Якщо розглядати свіже та охолоджене м'ясо, то його виробили на 46% більше, ніж рік тому.

20.07.17

Уряд хоче збільшити акцизи на алкоголь і тютюн на 11,2%

ціни на алкоголь Поштівка

У квітні Гройсман заявив, що уряд не планує підвищувати акцизи на алкоголь до кінця поточного року

19 липня під час засідання Кабінет міністрів України підтримав пропозицію Мінфіну про збільшення алкогольних і тютюнових акцизів на 11,2%. Про це повідомили у прес-службі Мінфіну.

«Враховуючи сфери застосування податків,ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби, екологічного податку та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін у 2017 році збільшені на 11,2 відсотка», – зазначили у прес-службі відомства.

Далі відповідний законопроект (про внесення змін до Податкового кодексу України) має розглянути Верховна рада.

Нагадаємо, що у квітні голова КМУ Володимир Гройсман заявив, що уряд не планує підвищувати акцизи на алкоголь до кінці поточного року.

«Ні, ми не плануємо жодних підвищень. Всі параметри, які ми заклали у бюджет, вони є сталими на 2017 рік. Тому жодних змін протягом року ми не плануємо», – обіцяв він.

Втім в Уряді чергове підняття акцизів на алкоголь почали готувати вже у червні.

Варто нагадати, що протягом 2017 року акцизи на алкогольну продукцію підвищували вже двічі (у січні і березні).

За оцінками експертів, зависокі акцизи і необґрунтовано дорогий спирт є чинниками, що провокують тінізацію алкогольного ринку в Україні.

На сьогодні, рівень тінізації алкогольного сектора, за різними даними, становить від 50% до 70%.

16.07.17

Відомий російський боксер та політик потрапив до чистилища «Миротворця»



Російський боксер та депутат Держдуми Микола Валуєв опинився у списках бази злочинців (так зване «Чистилище»), яку веде український Центр досліджень злочинів проти основ національної безпеки України «Миротворець».

Про це повідомляється на офіційному сайті проекту.

Валуєв звинувачується в участі у пропагандистських акціях на території окупованого росією Криму, а також у відкритому виправданні російської агресії.

Повідомляється, що 2014 року він безпосередньо долучився до підготовки »референдуму» на території окупованого півострова. Того ж року він незаконно відвідував Крим для участі у форумі «Таврида-2014» (10-20 серпня).

5 червня 2016 року російські пропагандистські ЗМІ широко висвітлювали, як Валуєв прибув «на підмогу» Керченському мосту, а у травні 2017-го – політик відкривав лавки з видом на будову моста.

13.07.17

САП відкрила провадження за фактом незаконного призначення Луценка генпрокурором

луценко

Правоохоронці вважають, що Луценка призначили з порушенням закону

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливого зловживання службовим становищем при призначенні генеральним прокурором Юрія Луценка, повідомляє «Поштівка».

За інформацією видання, досудовим розслідуванням цього провадження займатимуться детективи Національного антикорупційного бюро. Так, правоохоронці перевірять чи створювало вище керівництво України умови для того, щоб колишній глава фракції БПП Юрій Луценко очолив Генеральну прокуратуру.

У НАБУ вважають, що процес призначення чинного генпрокурора відбувався з фактами зловживання службовим становищем (ст. 364 ч. 2 Кримінального кодексу України), з порушенням регламенту українського парламенту для ухвалення змін до законодавчих актів України щодо діяльності ГПУ, що спричинило тяжкі наслідки.

Нагадаємо, кілька днів тому Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочала розслідування за заявами лідера фракції Радикальної партії Олега Ляшка щодо будинку та декларації генерального прокурора України Юрія Луценка.

10.07.17

Порошенко докинув у свою декларацію ще мільйончик


Президент України Петро Порошенко задекларував ще 1,2 млн гривень процентного доходу від вкладів у Міжнародному інвестиційному банку


Про це йдеться в повідомленні про суттєві зміни за поточний рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зокрема, 7 липня Порошенко задекларував 1 млн 119 тис. 243 гривні відсотків від вкладів у Міжнародному інвестиційному банку: 130 117 грн, ще 130 117 грн, 91 082 грн, 294 931 грн і 552 996 грн.

Нагадаємо, що торік Порошенко задекларував три квартири, будинок і 11,9 млн грн відсотків від депозиту у власному банку "МІБ"

Навесні президент додав цифр до своєї декларації: він отримав ще 865,444 тис. грн доходу від двох вкладів у Міжнародному інвестиційному банку.

А 9 червня додатково задекларував понад 1,2 млн грн відсотків від вкладу в Міжнародному інвестиційному банку.

09.07.17

Дійшло до сварки: NYT дізналося несподівані деталі бесіди Трампа з Путіним

Трамп і Путін

Між президентом США Дональдом Трампом і його російським колегою Володимиром Путіним відбулася словесна перепалка під час закритих переговорів на саміті "Великої двадцятки" 7 липня в Гамбурзі.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на джерело в Білому домі, яке переказує слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона, передає кореспондент Поштівки.

Так, за даними видання, Трамп і Путін протягом майже 40 хвилин обговорювали можливе втручання Росії у вибори в США. Бесіда на цю тему була напруженою, вони сперечалися, а Путін "голосно вимагав доказів від президента", що підтверджують вплив Москви на американські вибори 2016 року, в яких Трамп здобув перемогу.

Ініціатива закрити тему і перейти до обговорення інших питань виходила від американського лідера, вказує джерело видання.